ANASAYFA PT HAKKIMDA    İLETİŞİM  

 

 

PİLATES NEDİR?

 

Pilates’in kişiden kişiye birçok farklı tanımı olmak ile birlikte aslında diğer birçok antrenman/egzersiz vb. branşlardan birisidir.

 

Pilates genel anlamda bireyin kas - sinir koordinasyonunu geliştirmeyi, postürünü düzeltmeyi, vücut farkındalığını arttırmayı, fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi bir seviyeye taşımayı, geliştirmeyi, profesyonel sporcularda atletik performansı arttırmayı, sedanter (hareketsiz, spor yapmayan), başlangıç, orta ve ileri seviye fitness düzeyindeki bireylerde amaca göre adaptasyon, fonksiyonellik, performans artışı ve hareketi sağlamayı hedefleyen branşlardan birisidir.

 

Pilates egzersizlerinde merkez bölge (core bölgesi) kaslarının kuvveti, koordinasyonu ekstra önem arz eder. Pilates egzersizleri yüzeysel büyük kaslar ile birlikte, çok daha küçük ve daha derinde bulunan kasları da etkili bir şekilde kullanmayı ve kontrol etmeyi öğretir.

 

Her yaştan ve her seviyeden bireyin uzman eşliğinde kontrollü ve ihtiyacına uygun şekilde yapabileceği bir antrenman şeklidir.

 

 

 

 

  ANASAYFA PT HAKKIMDA    İLETİŞİM